Пореден провал за Барселона

Каталунците не успяха да победят Кадис

3 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Барселона записа трети пореден мач без победа във всички турнири и втори пореден в Ла Лига. Отборът на Роналд Куман завърши при резултат 0: гостуването си на Кадис, а на всичко отгоре Френки де Йонг бе изгонен за два жълти картона в рамките на 4 минути. Така Барса заема седмото място с 9 точки, като изоставането от лидера Реал (Мадрид) е 7 точки.

Първото полувреме бе спокойно, като почти липсваха опасности пред вратите. Алваро Негредо опита да застраши каталунците, но ударът му бе неточен. Същото стори малко по-късно и Мемфис Депай.

Барселона владееше инициативата, но така и не стигаше да удари към вратата на домакините.

В началото на второто полувреме отново Негредо бе близо до гол, но Тер Щеген се намеси решително.

В 65-ата минута Барселона остана с намален състав. Френки де Йонг си изпроси два жълти картона в рамките на 4 минути и бе пратен рано под душовете.

Изгонването подейства на домакините от Кадис, които натиснаха своя съперник, а само отличните намеси на стража на Барселона спасиха на два пъти тима от попадение и срещата завърши при резултат 0:0. За целия двубой Барселона успя да отправи само четири изстрела, два от които бяха в очертанията на вратата.