Поредна победа за Наполи

Гол с глава донесе поредния успех на "сините" в Италия

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Наполи записа седма поредна победа в Серия А в среща от седмия кръг на първенството, след като се наложи с 2:1 над Фиорентина като гост.

Домакините поведоха с попадение на Лукас Мартинес Куарта в 28-ата минута, но десет минути по-късно Наполи получи дузпа. Лоренцо Инсиние застана зад топката, Бартоломей Дронговски спаси удара му, но Ирвинг Лозано довкара отбитата топката за 1:1.

Победата за Наполи беше осигурена с гол в 50-ата минута с красив гол с глава на Амир Рахмани.

Фиорентина можеше да възстанови равенството, но бранител на Наполи беше на правилното място и застана на пътя на топката при удар с глава отблизо на Никола Миленкович.