ПСЖ отказа Марсилия от титлата

1 годинаФутбол 2 Симеон Кисьов

ПСЖ разби Марсилия и спечели с 3:0 дербито във френската Лига 1. Лионел Меси отбеляза гол номер 700 за клубен отбор, а Килиан Мбапе реализира две попадения. Двете асистенции към Мбапе бяха именно на Меси, а самият френски нападател върна жеста на аржентинския си колега.

Препълненият „Стад Велодром“ замлъкна още през първото полувреме, когато само в рамките на 4 минути Мбапе и Меси вкараха по един гол и на практика предрешиха мача. В 55-ата минута Мбапе вкара и трето попадение. Така ПСЖ дръпна с 8 точки пред Марсилия в класирането след 25 кръга.

Всички голове на ПСЖ станаха след страхотни комбинации между съперниците от финала на Световното първенство в Катар.

Мачът обаче започна изключително зле за ПСЖ. Още в 13-ата минута Преснел Кимпембе получи контузия, която го извади от игра, а по-късно той се появи на скамейката с патерици.

Въпреки това ПСЖ си свърши работата и добави 3 точки към актива си.

В 25-ата минута Мбапе показа страхотно движение без топка. Меси пое и напредна през центъра, а в същото време Мбапе направи почти успореден на голлинията спринт, за да се измъкне от пазачите си, Меси му пусна в коридор и Мбапе реализира.

3 минути след попадението домакините вкараха топката в мрежата на ПСЖ, но се оказа, че Ерик Бейли е в положение на засада и голът не бе зачетен.

В 29-ата минута Мбапе върна жеста на Меси. Той даде страхотен успореден пас, който намери крака на аржентинеца. Меси се протегна и мушна за втори път топката в мрежата на Марсилия.

В 33-ата минута резултатът можеше да стане 3:0. Нуно Мендзеш намери Лионел Меси с елегантен пас, но той не успя да уцели вратата.

В даденото от рефера продължение Марсилия получи правото да изпълни пряк свободен удар на много добра позиция. Алексис Санчес стреля, но Донарума спаси.

В 55-ата минута резултатът все пак стана 3:0. Мбапе получи топката отляво, пусна към Меси, който копна над защитниците и отново намери своя съотборник, който стреля диагонално и порази целта.

В 65-ата минута се прояви и Джанлуиджи Донарума. Алексис Санчес скочи високо и засече с глава центринане отблизо в левия ъгъл, но Донарума се справи. Колашинац достигна до отбитата топка, но уцели левия стълб.

Марсилия пропусна златен шанс да отбележи почетен гол. Витиня стреля от близко разстояние, но Донарума спаси.