Рафаел Надал победи Александър Зверев

Испанецът преодоля Александър Зверев

6 годиниТенис 2 Телевизия Евроком

Рафаел Надал победи Александър Зверев на финала на Мастърса в Рим с 6:1, 1:6, 6:3 за малко над два часа игра. Това е осма титла за испанеца от десет финала. Последната му титла обаче бе от 2013 година. След това два пъти триумфира Джокович, а по веднъж Анди Мъри и днешния му противник на финала – Александър Зверев.
След победата в Рим Рафаел Надал отново се завръща като №1 в световната ранглиста при обновяването й от понеделник. Испанецът сваля от върха големия си съперник Роджър Федерер.
Първият сет започна с изненадващ пробив в полза на германеца. След това обаче Надал върна пробива, изравнявайки за 1:1 гейма. А до края на сета Рафа спечели и петте гейма за крайното 6:1.
Във втората част Зверев се преобрази, същото важеше и за Надал – играта му изведнъж се срина. Германецът набързо поведе с 5:0 гейма и нямаше проблеми за изравни сетовете след 6:1.
В третата част Зверев проби за 3:2, когато заваля дъжд и мачът бе прекъснат. След подновяването на играта Надал се върна на корта и показа защо е един от най-великите тенисисти в историята. Матадора върна пробива за 3:3, затвърди го на свой сервис за 4:3 гейма. Това обаче не бе всичко от рецитала на испанеца – направи нов пробив за 5:3 и накрая на свое подаване затвърди пробива за 6:3, с което спечели срещата.