Реал (Мадрид) победи Леванте с 2:0 в мач от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион

Гарет Бейл вкара и двата гола за успеха на отбора си, който остана на точка от Барселона

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал Мадрид   победи Леванте с 2:0, а и критикуваният сериозно напоследък Гарет Бейл се отпуши, тъй като вкара и двете попадения за успеха. Успехът бе логичен и очакван, като макар че домакините не блестяха кой знае колко, доминираха в мача и спечелиха важни 3 точки, за да останат на една от Барселона преди дербито между двата тима другата седмица на „Камп Ноу". Както се очакваше Икер Касияс бе пратен на пейката от Анчелоти за сметка на Кейлор Навас. Серхио Рамос се завърна след повече от месец, а  Модрич стартира в средата на терена, заедно с Лукас Силва и Иско. Още в началото стана ясно, че домакините се предело мобилизирани и едва ли ще изпуснат победата. Те натиснаха и в 5-ата минута Роналдо тресна гредата с нисък удар, а Бейл не успя да вкара при добавката. Пепе стреля неточно с глава след корнер, а в 15-ата минута попадение на Карим Бензема бе отменено поради засада, след като французинът вкара след добавка при изстрел на Модрич. В 18-ата минута обаче логичното се случи. Роналдо опита акробатичен удар, който бе избит от голлинията. Топката обаче не бе изчистена и Бейл успя да се ориентира най-бързо, за да вкара след получилото се разбъркване. Това бе първият му гол от 24 януари, като при отпразнуването му той закри ушите си показвайки, че не се интересува от критиките. Столичани продължиха да контролират мача и при една ситуация можеха да вкарах и втори гол, след като при опит за центриране топката се отби в Симао и срещна гредата. Бейл продължаваше да се старае много, макар че в края на полувремето домакините намалиха малко оборотите. Това позволи на Леванте да погледне малко по-сериозно към вратата на Реал и при една ситуация Уче засече подаване покрай целта. В 40-ата минута обаче, домакините съвсем се успокоиха. Карвахал напредна отдясно в половината на Леванте и след това върна към Роналдо, който прати топката към вратата. Бейл обаче се оказа на пътя на топката и я отклони леко, за да се окаже тя в мрежата. След почивката двубоят се развиваше спокойно, като в 52-ата минута Марсело центрира и Бензема засече от въздуха, но ударът му по диагонала се оказа неточен. В 64-ата минута последва още една греда за домакините. Роналдо центрира отдясно, топката дойде малко назад за Бензема, но той успя с външната част на крака да я засече от въздуха. Тя обаче се отби от гредата, а нападателят не успя при добавката. В 70-ата минута Бейл пропусна да оформи хеттрика си. Бензема го изведе с тънък пас сам срещу вратаря, макар че останаха съмнения за засада. Уелсецът обаче не успя да преодолее Мариньо, а след това вратарят на гостите стигна пръв до топката и я улови. До края Роналдо накара Мариньо да се намесва при един негов удар, а и гостите стигнаха до някои положения в края, макар и нито едно от тях да не накара Навас да прави спасяване. В добавеното време след корнер и отклонена топка към далечната греда, Роналдо бе неточен, но така или иначе Реал постигна целта си.