Реал взе "финала" с Интер в Шампионска лига

"Кралете" се наложиха с 2:0 на "Джузепе Меаца" и гледат към 1/8-финалите

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Интер е на прага за трета поредна година да отпадне още в груповата фаза на Шампионска лига, след като загуби с 0:2 от Реал Мадрид на "Джузепе Меаца".

В големия грешник за "нерадзурите" се превърна Артуро Видал, който през първото полувреме си изкара два жълти картона за секунди и беше изгонен от игра. Преди това Еден Азар беше дал преднина на испанския първенец с гол от дузпа в 7-ата минута. В 59-ата резервата Родриго оформи крайното 2:0.

Така Интер остава на дъното с едва 2 точки след 4 кръга. Лидер е Борусия Мьонхенгладбах с 8 т., Реал има 7 т., а Шахтьор Донецк е с 4 т. В следващия кръг италианците гостуват в Германия, докато "белите" пътуват до Украйна.