Рома ликува в голов спектакъл

„Вълците“ на Жозе Моуриньо спечелиха в Емполи

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Рома победи убедително като гост Емполи с 4:2 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А“.

„Вълците“ от Рим си решиха нещата още през първата част, когато се развихриха и реализираха четири безответни попадения. Тами Ейбрахам (24, 33) вкара два гола, а по веднъж се разписаха Серджио Оливейра (35) и асистиралият му Николо Дзаниоло (37) след пас на Хенрих Мхитарян.

След почивката домакините успяха да върнат два гола чрез Андреа Пинамонти (55) и Недим Байрами (72), възползвали се от подавания съответно на Филипо Бандинели и Лиам Хендерсън.

С тази победа Рома събра 38 точки и се върна на шестата позиция, изоставайки само на 3 от петия Ювентус, който гостува на Милан в голямото дерби на кръга. Емполи е 12-и с 29 точки.