Рома се измъкна срещу Аякс

ВАР отмени гол на нидерландците и накара реферът да не свири дузпа

3 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Рома се класира за 1/2-финалите на Лига Eвропа след 1:1 у дома срещу Аякс в реванша и 2:1 в първата среща.

Домакините вкараха гол в 9-ата минута, дело на Жордан Верету, но попадението беше отменено заради засада. Аякс отвърна в 13-ата, когато Дави Клаасен можеше да вкара от страхотна позизия, но бранител блокира шута му.

Неотсъдена дузпа в 37-ата минута предизвика гнева на гостите, но реферът беше категоричен, след като видя ситуацията с помощта на ВАР.

Гостите все пак стигнаха до гол в 49-ата минута, в която Брайън Броби прехвърли вратаря на Рома за 1:0.

Минути след това (56') Аякс вкара втори гол, дело на Душан Тадич, но реферът получи сигнал за фаул в атака и отмени попадението.

Разочарованието за гостите беше пълно в 72-ата минута, когато един Джеко овладя топката в наказателното поле и я прати във вратата за 1:1.

На полуфиналите Рома ще срещне Манчестър Юнайтед, а срещите са на 29 април и 6 май.