Руски полуфинал на Аустрелиан Оупън при жените

Мария Шарапова и Екатерина Макарова в спор за място на финала

9 годиниТенис 10 Телевизия Евроком

Мария Шарапова и Екатерина Макарова се класираха за полуфиналите на Аустрелиан Оупън.

На четвъртфинал Макарова се изправи срещу поставената под номер 3 в схемата Симона Халеп от Румъния. Макарова направи пробив в първия сет и го спечели с 6:4. Във втория румънката не приличаше на себе си и не спечели нито един гейм. Макарова затвори сета с категоричното 6:0 и се класира за полуфинал.

Шарапова имаше за съперник канадката Южени Бушар. Рускинята напълно контролираше развоя на срещата и спечели мача без проблеми с 6:3, 6:2 след 78 минути игра.

Макарова и Шарапова са се срещали пет пъти до този момент, като световната номер 2 има пет победи.