Сасуоло и Юве си спретнаха голов екшън

Двата отбора със зрелищно равенство 3:3, можеха да си вкарат поне още толкова

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Сасуоло и първенецът Ювентус завършиха 3:3 в зрелищен и много открит мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". За Кристиано Роналдо и компания това беше трети пореден мач без успех.

Италианският хегемон нанесе два бързи удара още до 12-ата минута чрез Данило и Гонсало Игуаин, като две асистенции записа новият футболист на Барселона Миралем Пянич.

Сасуоло обаче се успокои и постепенно намери ритъма си. Преди изтичането на час игра Филип Джуричич намали, а малко след паузата Доменико Берарди и Франческо Капуто вкараха в рамките на три минути за пълния обрат.

"Старата госпожа" все пак изравни в средата на второто полувреме, когато Алекс Сандро вкара с глава при изпълнение на корнер. До края и двата отбора имаха шансове за победен гол, но не се възползваха от тях.

Лидерът Ювентус събра 77 точки и остава в курс за девета поредна титла, тъй като води със седем пункта на втория Аталанта. Сасуоло е осми с 47 точки.