Сасуоло излъга Каляри и е на 1/4-финал за Купата на Италия

В следващата фаза на турнира "зелено-черните" ще срещнат Ювентус

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Сасуоло се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия, след като победи Каляри с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 18-ата минута и бе дело на Абду Харуи.

В следващата фаза на турнира "зелено-черните" ще срещнат Ювентус.

Каляри създаде първата опасност в срещата. В 17-ата минута Енрике Далберт надскочи всички в наказателното поле, след отлично центриране, и стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Само 60 секунди по-късно Сасуоло поведе. Абду Харуи получи страхотен пас от Рожерио в пеналта и с прецизен удар в средата на вратата на остави никакви шансове на стража на гостите.

Домакините можеха да вкарат второ попадение в 37-ата минута, когато Джакомо Распадори стреля силно, но топката срещна лявата греда.