Саутхямптън разби Евертън с 4:1

Саутхямптън нанесе звучен шамар на "карамелите"

Евертън продължава да се представя трагично от началото на сезона с 1:4 от Саутхямптън. Душан Тадич, Чарли Остин с два гола и Стивън Дейвис изковаха успеха за "светците", докато Гилфи Сигурдсон реализира единствения гол за мърсисайдци.В 18-та минута Райън Бъртранд нахлу по фланга и пусна успоредно на голлинията в наказателното поле, където налитащият Душан Тадич засече и направи 1:0.В последната минута на първата част Гилфи Сигурдсон реализира с невероятна бомба от границата на наказателното поле и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:1.
Саутхямптън върна аванса си в 52-та минута, когато Райън Бъртранд центрира от левия фланг, а Чарли Остин заби в мрежата за 2:1.След още 6 минути Остин вкара гол-близнак, а този път асистенцията бе на Душан Тадич.Стивън Дейвис малко преди края оформи крайното 4:1."Светците" събраха 16 точки за десетата позиция, докато Евертън е малко над зоната на изпадащите с 12 точки.