Северна Македония разби Гибралтар в нашата група

С успеха си Северна Македония събра 7 точки и остава на втората позиция във временното класиране

2 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Северна Македония размаза у дома Гибралтар с 4:0 в мач от четвъртия кръг в Лига C, група 4 на турнира Лигата на нациите. В другия мач от групата Грузия завърши 0:0 с България.

Енис Барди (4) рано изведе македонците напред в резултата, а след това асистира за първия от двата гола на Боян Миловски (14, 16), който направи разликата класическа. Дарко Чурлинов (31) вкара четвърто попадение във вратата на гостите, възползвайки се от пас на Тодор Тодоровски.

След това югозападните ни съседи намалиха оборотите и до края на мача не реализираха други голове. В края на мача фен избяга от охраната и изтича на терена, за да си направи селфи с македонския национал Елиф Елмас.

С успеха си Северна Македония събра 7 точки и остава на втората позиция във временното класиране. Гибралтар е твърдо на дъното с една точка, спечелена срещу България след 1:1 в миналия кръг.