Шалке 04 победи Хамбургер с 2:0

„Миньорите” сразиха Хамбургер и задминаха РБ Лайпциг

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Шалке 04 срази гостуващия Хамбургер с 2:0 в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на второ място във временното класиране след шампиона Байерн.
Гостите от Хамбург бяха по-активни в началните минути, но домакините бързо взеха инициативата и в 17-ата минута получиха дузпа за нарушение срещу Коноплянка, а тя бе реализирана от аржентинския нападател Франко ди Санто. След гола „миньорите” заиграха по-спокойно и така, сякаш знаят, че „червените шорти” нямат възможности да им вкарат попадение.
След почивката в 57-ата минута Аарън Хънт от гостите нямаше късмет, пращайки топката в лявата греда.
В 77-ата минута при бърза контраатака Коноплянка асистира на австрийския нападател Гуидо Бургщалер, който удвои преднината на „кралскосините” и подпечата победата им.
След успеха си Шалке 04 събра 23 точки и изпревари РБ Лайциг на втората позиция, като и двата тима изостават на 6 точки от лидера Байерн. В следващия кръг „миньорите” гостуват на вечния си съперник Борусия (Дортмунд). Хамбургер е 15-и с 10 точки и в следващия кръг приема един от съперниците на Лудогорец в Лига Европа Хофенхайм.