Шалке се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия

"Кралскосините" надделяха над Кьолн у дома

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Шалке се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия, след като победи с 1:0 у дома Кьолн. Единственото попадение бе дело на Мейер през втората част.
"Кралскосините" от Гелзенкирхен имаха надмощие през първата част, но "козлите" се бранеха добре и не позволяваха да се стгне до сериозни опасности пред вратата им. Все пак в 63-ата минута Ожипка намери Мейер, който успя да преодолее Хор и да донесе успеха на тима си.Волфсбург също се класира напред след успех като гост с 2:0 над Нюрнберг. Редовното време завърши при резултат 0:0, а гостите вкараха по един гол в двете продължения чрез Удохай и Дивади.
На четвъртфиналите вече са още Майнц и Падерборн.