Швейцария се откъсна с шест точки на България след успех над Северна Ирландия

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Швейцария победи Северна Ирландия с 2:0 като домакин в среща от квалификационна група C за Мондиал 2022, в която се намира и България.

"Кръстоносците" съумяха да отбележат още в 4-тата минута чрез дефанзивния халф Денис Закария, но VAR отмени гола, заради засада. В 37-ата минута Джамал Люис си изкара напълно ненужен втори жълт картон и остави Северна Ирландия с човек по-малко на терена.

Футболистите на турския селекционер Мурат Якин бяха по-добри на терена през всичките 90 минути и само пропуските на Емболо и останалите му съотборници в предни позиции лишиха алпийската страна от по-изразителен успех. Два гола в края на двете полувремена, дело на Цубер и резервата Фаснахт съответно, донесоха победата за играчите в червен спортен екип.

С победата си швейцарците събраха 11 точки, докато "островитяните" продължават да държат третата позиция с 5. С 5 точки е и България.