Сити и Тотнъм си свършиха работата

Хари Кейн с два гола за "шпорите"

4 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на борещия се да не изпадне от Висшата лига Борнемут. "Черешките" играха силно при гостуването на "Етихад" от 36-ия кръг и отправиха близо два пъти повече удари от "гражданите" - 14 срещу 8 за тима на Гуардиола. Веднъж и гредата помогна на Едерсон.

През първото полувреме Манчестър Сити вкара два гола. Първо в шестата минута Давид Силва откри резултата, а в 39-ата точен беше и Габриел Жезус - 2:0. През второто полувреме гол на гостите беше отменен заради много тънка засада. Те все пак стигнаха до попадение чрез Дейвид Брукс, но то дойде твърде късно - в 88-ата минута, и тимът на Еди Хау не успя да измъкне поне точката, която определено заслужаваше.

Борнемут (вече с 31 точки) остава в зоната на изпадащите, като "черешките" в момента са на три точки зад Уотфорд, който обаче е и с мача по-малко. Манчестър Сити e втори със 75 точки след третата си поредна победа във Висшата лига.

В същото време Тотнъм постина 15-ата си победа в първенството този сезон, надигравайки с 3:1 Нюкасъл като гост на "Сейнт Джеймсис Парк". Хьон-Мин Сон даде преднина на "шпорите" в 27-ата минута, а в 56-ата Мат Ричи изравни с красиво попадение - 1:1.

Четири минути по-късно Хари Кейн отбеляза, а в 90-ата минута отново голмайсторът на Тотнъм се разписа и подпечата победата на гостите от Лондон.

"Шпорите" са на седмото място с 55 точки, докато Нюкасъл регистрира третото си поредно поражение и е на 13-ата позиция с 43.

Тотнъм вече е само на една точка зад шестия Уувърхемптън, който тази вечер изпусна победата при гостуването на Бърнли - 1:1. Изравнителното попадение за домакините падна от дузпа в шестата минута на добавеното време, вкара я Крис Ууд. "Вълците" бяха повели в 76-ата с гол на Раул Хименес, но допуснаха изравняването секунди преди края.