Скудетото - мисията невъзможна за Рома

"Вълците" с нова издънка

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Рома записа нова издънка в Серия А. „Вълците“ не успяха да победят Емполи, завършвайки 1:1 на „Олимпико“ в мач от 21-ия кръг на Серия. След днешното равенство Рома съвсем се отказа от титлата след като разликата с Юве към момента е 6 точки, но още утре „старата госпожа“ може да дръпне с 9 при успех над Удинезе.

Срещата на „Олимпико“ бе нервна и за двата тима, които завършиха с по 10 души заради червени картони. В 37-ата минута Бранителят на Рома Костас Манолас получи директен червен картон , а реферът отсъди дузпа, която беше реализирана от Масимо Макароне.

В последните секунди на първата част и Рикардо Сапонара от гостите бе изгонен след втори жълт картон.  След почивката Майкон (57) изравни след асистенция на Миралем Пянич и до края на мача „вълците” се опитаха да окупират наказателното поле на Емполи, но така и не успяха да стигнат до победно попадение.