Славия победи Левски с 2:1

Куп жълти картони в 146-о издание на най-старото столично дерби

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Славия победи Левски с 2:1 като гост в двубой от първия кръг на Efbet лига и 146-ото издание на най-старото столично дерби, записвайки 28-и успех над "сините" за първенство.

Първият четвърт предложи по един опасен удар и към двете врати, след което "белите" удариха греда, а Левски откри резултата в 16-ата минута с попадение на Марин Петков (1:0).

Само шест минути по-късно Славия празнуваше, тъй като Емил Виячки се възползва от грешка при центриране и отблизо изравни резултата (1:1).

До края на полувремето нямаше чист голови опасности, а Левски трябваше да направи принудителна смяна заради контузия на Радослав Цонев.

Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Славия и великолепна намеса на Симеон Славчев, който изчисти от голлинията. "Сините" отвърнаха с шут на Борислав Цонев от фаул, но топката премина над вратата.

Славия направи обрат и излезе напред в резултата в 68-ата минута, в която Калоян Кръстев беше по-бърз от защитата на Левски и вкара за 2:1.

До края Левски опита на няколко пъти да изравни, но ударите на "сините" преминаваха покрай вратата. Славия пък имаше възможност да сложи точка на спора пет минути преди края, но Радослав Цонев не успя да отбележи след пробив по лявото крило.