Славия се отлепи от дъното

"Белите" сложиха край на черната си серия

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Славия сложи край на черната си серия и записа победа в родното първенство. "Белите" на Александър Тарханов надвиха с 2:1 като гост Ботев (враца) в отложен мач от 12-ия кръг.

Радослав Кирилов и Димитър Рангелов бяха точни за гостите от София, докато за Ботев се разписа Керчев.

Двубоят на калния терен във Враца бе отворен и с положения и пред двете врати. По-концентрирани обаче бяха играчите на Славия. Те откриха резултата в 40-ата минута, когато  Даниел Генов пресече центриране  от корнер, но топката се озова в краката на Радослав Кирилов, който с мощен изстрел изпрати кълбото във вратата.

Веднага след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Златински. Опитният Димитър Рангелов бе точен от бялата точка и направи резултата 2:0. Играчите на Тони Здравков отвърнаха бързо и в 65-ата минута Керчев с хубав удар простреля младия Светослав Вуцов.

До края на мача обаче Славия успя да удържи аванса си и да си тръгне с три точки. В класирането "белите" се отлепиха от последното място и вече имат 12 точки. Последният Етър е с 10. Ботев (Враца) пък има 15 в актива си и е на 9-а позиция.