Славия се справи с Дея и е на полуфинал за Купата на България

Воденият от Иван Димитров тим надигра дебютанта Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

5 месецаВолейбол 11 Симеон Кисьов

Волейболистките на Славия се класираха на полуфинали на турнира за Купата на България при жените. Воденият от Иван Димитров тим надигра дебютанта Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) в четвъртфинален сблъсък, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

На полуфиналите "белите" ще се изправят срещу Марица (Пловдив) - Варна ДКС.

Столичанки поведоха в срещата, след което съперникът изравни резултата (7:7). Домакините отново поеха инициативата впоследствие, но съставът от Бургас за пореден път вкара интрига. Ситуацията се повтори няколко пъти, но в крайна сметка състезателките на Иван Димитров излязоха напред в мача.

Ролите се размениха във втория гейм - момичетата на Антон Петров взеха преднина (6:1), като доминираха до средата на частта (14:8). Постепенно славистките се мобилизираха, успявайки да стопят разликата. След 19-та точка "белите" пречупиха противника, като диктуваха положението почти до края (23:21). Играта се завърза отново, но домакините успяха да наложат волята си.

Третата част тръгна идентично, но след средата Славия пое инициативата и бе пълен хегемон. Така тимът, воден от Иван Димитров, се поздрави с чист успех.