СВЕТОВНОТО ПО ХАНДБАЛ БЕЗ БЪЛГАРИЯ

Младежкият национален отбор по хандбал не се класира за Световното първенство

9 годиниДруги 3 Телевизия Евроком

Младежкият национален отбор по хандабал до 21 години не успя да се класира за Световното първенство в Аржентина. Тимът, воден от Светослав Божков, претърпя три загуби на квалификациите в Румъния . Решаващ фактор за пораженията се оказа фактът, че повечето от нашите момчета бяха с година или две по-малки от своите съперници. Това беше и първото голямо състезание, на което те участват и целта пред отбора беше натрупването на по-солиден опит.  На тези играчи ще се разчита да бъдат в основната на мъжкия национален отбор. В продължение на няколко месеца момчетата водеха подготовка, като като част от нея бяха и приятелските мачове с Косово, които бяха спечелени от България. Отборът  допусна поражения от Румъния с 20:38, от Словения с 20:34 и от Хърватия с 27:41 като в последната среща няколко минути преди края резултатът беше само 3 гола в полза на съперника. За Световното първенство се класира Румъния.