Тотнъм падна у дома в тактическа битка с РБ Лайпциг

Дузпа реши двубоя в Лондон, германците с предимство за реванша

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Тотнъм загуби с 0:1 от РБ Лайпциг у дома в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига в тактическа битка между Жозе Моуриньо и Юлиан Нагелсман, когото специалистите наричат Бейби Моуриньо.

Гостите от Германия още от началото показаха, че ще търсят победата с всички сили и Анхелиньо можеше да отрие резултата още във втората минута. Тотнъм отвърна с шут на Бергвайн в далечния ъгъл в 8-ата минута. Десет минути по-късно Лайпциг отново бе близо до гола, но Патрик Шик пропусна, а най-чистото положение през първата част пропиля Тимо Вернер с удар в тялото на Лорис в 33-ата минута.

Тотнъм започна втората част с пропуск на Лукас в 48-ата минута, а в 56-ата минута реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка за фаул на Бен Дейвис. Тимо Вернер вкара от дузпа и изведе германците напред в 58-ата минута за 1:0.

Малко след това Шик можеше да удвои, а четвърт час преди края Ло Селсо се размина с изравнително попадение, а малко след него и Ламела и Моура също не отбелязаха.

Домакините опитаха финален натист в последните пет минути, но той не доведе до нищо. Реваншът в Германия е на 10 март.