Тотнъм с класика срещу Норич

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Тотнъм победи Норич с класическото 3:0. Попаденията за "шпорите" реализираха Лукас Моура, Давинсон Санчес и Хюн-Мин Сон. След успеха си лондончани събраха 25 точки и заемат петото място във временното класиране във Висшата лига. Норич пък остават последни с едва 10 точки в актива си.

Норич създаде първото по-опасно положение в срещата, след като в 4-ата минута Теему Пуки получи добро подаване в наказателното поле и стреля, но Уго Йорис успя да спаси. Само шест минути по-късно домакините поведоха в резултата. Хюн-Мин Сон намери Лукас Моура на границата на пеналта. Бразилецът стреля силно в горния ляв ъгъл на вратата, като не остави никакви шансове на стража на гостите.

В средата на второто полувреме Тотнъм вкара за втори път. След центриране от корнер Хари Кейн стреля опасно с глава, но Тим Крул успя да избие в ъглов удар. След неговото изпълнение Давинсон Санчес се разписа от близко разстояние. В 77-ата минута "шпорите" направиха преднината си класическа. Хюн-Мин Сон се възползва от добро подаване в наказателното поле и с удар от няколко метра матира Крул и оформи крайното 3:0.

В друг мач от деня гол в 95-ата минута спаси Лийдс срещу Брентфорд. Двубоят на "Еланд Роуд" завърши при резултат 2:2. Йоркишци поведоха с гол на Тайлър Робъртс в 27-ата минута. В началото на втората част Брентфорд изравни чрез Шандън Баптист, а в 61-ата минута направиха пълен обрат след попадение на Серхи Каньос. В петата минута на даденото от съдията продължение Лийдс стигна до равенството след попадение на Патрик Бамфорд.

След равенството Брентфорд събра 17 точки и заема 11-то място във временното класиране. Лийдс пък са 14-ти с 16 точки.