Тотнъм сложи край на серията си от три поредни загуби във Висшата лига

Малко след него Еми Мартинес се справи и с изстрел на Хари Кейн

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Тотнъм сложи край на серията си от три поредни загуби във Висшата лига. Мениджърът Нуно Еспирито Санто поне временно сложи край на спекулациите за неговото уволнение, след като "шпорите" надиграха трудно Астън Вила с 2:1. По този начин лондончани се изкачиха до осмото място във временното класиране с 12 точки.

Вила прекъсна поредицата си от две победи, оставайки на 10 място.

Резултатът за домакините бе открит от Пиер-Емил Хойберг в 26-ата минута. Датчанинът и Хьон-Мин Сон направиха отлична комбинация при отлична контра, а нейният финал бе положен от скандинавеца с прецизен шут от границата на наказателното поле.

Гостите от Бирмингам възстановиха паритета в 66-ата минута. Завърналият се след травма Оли Уоткинс напомни за себе си с важен гол. Езри Конса проби през центъра, след което играта се премести по фланга, откъдето Мат Таргет пусна успореден пас за Уоткис. Той изпревари колегата си в националния отбор Ерик Дайър и отблизо наказа Юго Лорис.

Неделният следобед все пак се оказа успешен за Тотнъм, след като Лукас Моура донесе трите точки за Спърс с попадение в 71-ата минута. Отново в епицентъра на събитията се оказа кореецът Сон, който направи страхотен пробив вляво, а след това задмина перфектно Кортни Хаус, за да задължи Моура да вкара на празна врата.

До края Джовани Ло Селсо можеше да направи успеха за своите още по-престижен, но в последния миг бе блокиран от защитник на Вила. Малко след него Еми Мартинес се справи и с изстрел на Хари Кейн.