Тотнъм смаза средняк

Лондончани остават на 6 точки от топ 4

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Тотнъм победи Бърнли с 4:0 у дома в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Звездата Гарет Бейл откри резултата във втората минута след пас на Хьон-Мин Сон, а в 15-ата подаде на Хари Кейн за 2:0. Четвърт час по-късно и Лукас Моура записа името си сред голмайсторите за 3:0, а десет след почивката Гарет Бейл оформи крайното 4:0 с асистенция на Сон.

След час игра Бърнли пропусна най-чистото си положение, но Матей Видра прати топката високо над вратата от около 11 метра. Тотнъм също пропусна на няколко пъти да вкара пети гол, но не успя.

Успехът прати "шпорите" на осмо място в класирането на 6 точки от топ 4. Бърнли пък е 15-и, на пет пред първия изпадащ.