Царско село препъна Левски на "Герена"

"Сините" пропуснаха страхотен шанс да настигнат "моряците" в битката за седмата позиция"Сините" пропуснаха страхотен шанс да настигнат "моряците" в битката за седмата позиция

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Левски се препъна у дома и завърши 1:1 с Царско село в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Андерсон Кордейро (63) изведе гостите напред в резултата с фамозен гол, а Борислав Цонев (73-дузпа) изравни. Двата тима удариха и по една греда през първата част, а след равенството "сините" останаха на четири точки зад Черно море, който е лидер в първата четворка на втората осмица и по-рано стигна до 1:1 при гостуването си на Ботев (Пловдив).

Домакините създадоха първата по-опасна ситуацията в 13-ата минута, когато Драган Михайлович финтира защитник в наказателното поле и шутира точно, но Джони Пласид се намеси решително и хвана топката.

В 24-ата минута гредата спаси "сините". Стефан Христов направи хубав пробив, финтира бранител в пеналта на домакините и шутира към вратата, но топката срещна напречната греда за късмет на вратаря Микулич. Десет минути по-късно Билал Бари пропусна от изгодна позиция след удар с глава, пращайки топката над вратата.

До края на полувремето играта бе динамична с непрекъснати атаки и към двете врати, а топката рядко се задържаше в центъра на терена. В 41-ата минута Здравко Димитров проби по лявото крило и видя свободния Андриан Краев, който с удар от границата на наказателното поле разтресе напречната греда зад Джони Пласид.

Малко след почивката Живко Атанасов засече центриране от корнер, но ударът му с глава бе слаб и Джони Пласид хвана топката. В 52-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Начо Монсалве сбърка и Стефан Христов опита пас в наказателното поле, а топката се удари в ръката на Живко Атанасов. Ивелин Занев обаче не посочи бялата точка. В ответната атака и "сините" поискаха дузпа за нарушение на Попадийн срещу Здравко Димитров, но и в този случай съдията си замълча.

В 63-ата минута Емануил Манев напредна в полето на "сините" и подаде към Андерсон Кордейро, който с удар от далечно разстояние вкара красив гол за 0:1. Пет минути по-късно домакините можеха да изравнят, но Джони Пласид спаси удар на Драган Михайлович. В 72-ата минута Пласид препъна Мартин Петков в наказателното поле, а Борислав Цонев реализира отсъдената дузпа и изравни за 1:1. Две минути след гола вратарят на домакините Микулич направи две блестящи спасявания след удари на Дилан Мертенс и Иван Бандаловски. В 78-ата минута Микулич отново се оказа последна преграда и предотврати гол за гостите след удар на Стефан Христов.

До края на мача домакините опитаха натиск под проливния дъжд на "Георги Аспарухов" и в добавеното време Радослав Цонев можеше да донесе успеха на "сините" с красив удар, но Джони Пласид изби топката в корнер.

След ремито Левски има 38 точки и остава на четири зад Черно море два кръга преди края. Царско село е трети в първата четворка на втората осмица с 37 точки.