Царско село с важна победа във Велико Търново

Уесли Ната (29) вкара гола за важния успех на „царете“

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Царско село спечели минимално с 1:0 при визитата си на Етър и го изпревари на втората позиция в група "А" на втората осмица в efbet Лига. Уесли Ната (29) вкара гола за важния успех на „царете“.

От изхода на тази среща зависи кой ще е втори и кой трети в групата. Към момента единственото сигурно е, че Черно море е първи, а Витоша изпада. "Болярите" имат две точки аванс пред столичани към момента.Гостите имаха повече късмет през първата част и поведоха с гол на Уесли Ната, който получи пас от Ивайло Марков след грешка на Яни Пехливанов, финтира Никола Колев и реализира с прецизен удар за 0:1.

След почивката домакините имаха страхотна възможност за изравняване, но в 67-ата минута Милчо Ангелов прати топката в страничната греда. В 80-ата минута пък гол на „виолетовите“ не бе зачетен заради нарушение в атака срещу вратаря Джони Пласид.

Малко преди края Христо Иванов отрази удар на Мирослав Будинов, който можеше да сложи точка на спора. В крайна сметка до други попадения не се стигна.

С този успех Царско село събра 28 точки и излезе на второ място в група А на втората осмица. Етър е трети с 27 точки.