ЦСКА 1948 унижи Славия

"Червените" победиха 5:1 и излязоха на трето място

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

ЦСКА 1948 унижи Славия и надделя с 5:1 в двубоя помежду им от 10-ия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров наниза два гола във вратата на Георги Петков и вече имам 244 попадения от елита. До израняването на рекорда на Петър Жеков (253) го делят 9 гола. Ангел Бастунов също се отчете с два гола, след като замени опитния нападател, а един добави Васил Шопов. За Славия точен бе Емил Стоев.

Домакините от ЦСКА 1948 започнаха много силно срещата, а Георги Петков на два пъти се намеси решително при удари на Мартин Камбуров. Гущеров пък стреля и насочи топката добре, но бранител на "белите" изби.

Все пак логичното се случи и тимът на Красимир Балъков поведе в резултата в 33-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Славия, а Камбуров се извиси и я насочи в мрежата за 1:0.

Славия имаше отлична възможност да изравни в 41-ата минута, но Димитър Рангелов нацели гредата с удар от около 20 метра. Веднага след това "червените" вкараха втори гол. Васил Шопов получи много добър пас близо до вратата на Славия и със силен удар по диагонал удвои.

Второто полувреме започна шеметно. Отборът на Александър Тарханов върна един гол, след като Емил Стоев получи пас от Кръстев, финтира отлично бранител на "червените" и с удар над Наумов реализира.

В 52-ата минута обаче Радослав Терзиев събори Марио Топузов в наказателното поле и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Мартин Камбуров вкара своя гол номер 244 в елита от дузпата и отново даде аванс от два гола на ЦСКА 1948.

В 65-ата минута падна нов гол във вратата на Славия. Серкан Юсеин центрира, Георги Петков увисна и Ангел Бастунов заби топката във вратата за 4:1.

Резилът за Славия стана пълен в 81-ата минута, когато Бастунов засече с глава центриране на Александров и вкара своя втори гол - 5:1.

ЦСКА 1948 събра 16 точки и се изкачи временно на третото място, докато Славия е на предпоследна позиция със 7 точки.