Турция обърна Армения като гост в нервен мач

До края на срещата арменците опитаха натиск, но така и не съумяха да отбележат изравнителния гол

1 годинаФутбол 31 Симеон Кисьов

Турция победи Армения в Ереван с 2:1 в първия мач за двата отбора от група “D” в квалификациите за Евро 2024. Домакините поведоха с автогол на Озан Кабак (10‘), но турците осъществиха пълен обрат с попадения на Оркун Кьокчу (34‘) и Керем Актюроглу (64‘). Мачът логично бе нервен предвид историческите отношения между двете страни, като в срещата имаше цели девет жълти картона.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута. След добра атака по фланга Камо Ованисян центрира успоредно на вратата и Озан Кабак в опита си да избие заби топката в собствената си мрежа за 1:0.

Гостите обаче отвърнаха на удара и възстановиха равенството. В 34-тата минута Оркун Кьокчу отправи хубав плътен далечен изстрел, който направи безпомощен стража на арменците Бегларян – 1:1.

През втората част турците осъществиха пълен обрат. Енес Юнал изпълни бързо фал в центъра на терена и изведе резервата Керем Актюроглу, който сам срещу арменския вратар не сбърка и направи резултата 1:2 за Турция в 64-тата минута. До края на срещата арменците опитаха натиск, но така и не съумяха да отбележат изравнителния гол.