Турция разби Фарьорските острови с 4:0

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Турция направи успешен старт в Лигата на нациите и оглави класирането в група 1 на Лига "С" след разгромна победа с 4:0 над Фарьорските острови. Мачът в Истанбул не беше лесен за домакините до почивката, но голът на Дженгиз Юндер в 37-ата минута ги успокои, а през второто полувреме Халил Дервишоглу, Сердар Дурсун и Мерих Демирал зарадваха феновете с нови три попадения.

Това беше първа победа за Турция през календарната година, след като отборът загуби полуфиналния плейоф срещу Португалия за класиране на Мондиал 2022, а после отстъпи с 2:3 на Италия в контрола.

Селекционерът на домакините Щефан Кунц подреди състава си в 4-4-2, като атаката водеха Енес Юнал и Халил Дервишоглу. До средата на първата част Турция имаше само териториално надмощие, но не създаде почти никакви положения. В 37-ата минута Керем Актюроглу изскочи сам срещу вратаря Гунар Нилсен, който излезе извън наказателното поле, за да го спре. Отскочилата топка отиде в Дженгиз Юндер и крилото на Марсилия майсторски я насочи във вратата за 1:0.

На почивката в игра за турците се появиха Догукан Синик и Каан Айхан. Още в 47-ата минута Дервишоглу демонстрира скоростта си и останал очи в очи с Нилсен не сбърка. Домакините можеха много бързо да вкарат и трети гол, но попадение на Дженгиз Юндер беше отменено заради засада.

До края Турция направи победата си по-убедителна с голове на Сердар Дурсун (82') и Мерих Демирал (85'), а гостите нито веднъж не застрашиха вратата на Урджан Чакър.

След три дни турците ще гостуват на Литва, а Фарьорските острови ще посрещнат Люксембург.