Удинезе победи Рома с 2:0

Удинезе шокира Рома на „Олимпико“

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Рома загуби изненадващо от гостуващия Удинезе с 0:2 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия „А“ и се отдалечи на 12 точки от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Кевин Лазаня (12) даде аванс на гостите след подаване на Де Паул, а „вълците“ останаха в намален състав в 29-ата минута, когато Диего Пероти получи директен червен картон.

През втората част Де Паул се отчете с нова асистенция за гола на Илия Несторовски (78), който фиксира крайния резултат. Два гола на влезлия като резерва за гостите Теодорчик пък не бяха зачетени заради засади.

След загубата Рома остава на пета позиция с 48 точки и само на 3 пред шестия Наполи. Удинезе е 14-и с 31 точки.