Уотфорд победи Уест Хям с 2:0

"Стършелите" надвиха Уест Хям с 2:0 и го оставиха в опасната зона

Уотфорд победи Уест Хям с 2:0 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига и остави „чуковете” в опасната зона. Дебют начело на гостите от Лондон записа новият им мениджър Дейвид Мойс, който записа мач №500 като треньор в английския елит. Пред него са само Алекс Фъргюсън, Арсен Венгер и Хари Реднап.
Уил Хюз (11) вкара първия гол за „стършелите” след пас на Андре Грей. След него домакините продължиха да доминират, но не успяха да затвърдят превъзходството си с второ попадение до края на първата част.
След почивката Уотфорд удвои аванса си чрез бразилеца Ричарлисон (64), който се разписа след асистенция на Уил Хюз. „Чуковете” така и не отвърнаха на удара и си тръгнаха с празни ръце от „Викаридж Роуд”.
С успеха си „стършелите” събраха 18 точки и са на осма позиция. Уест Хям е под чертата, заемайки 18-о място с 9 точки.