Уотфорд загуби у дома от Норич с 0:3

Норич спечели убедително при визитата си на Уотфорд и го задмина

2 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Уотфорд загуби у дома от Норич с 0:3 в първия мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Домакините завършиха мача в намален състав след изгонването на Емануел Денис десетина минути преди края.

Съперниците не успяха да материализират в гол някое от положенията си през първата част, а малко след почивката Джошуа Сърджънт (51) изведе гостите напред в резултата след пас на Теему Пуки.

„Стършелите“ не съумяха да отвърнат на удара и инкасираха второ попадение, дело отново на Джошуа Сърджънт (74), този път след асистенция на Милот Рашица. Четири минути след това Емануел Денис бе изгонен с втори жълт и червен картон, в втората минута от добавеното време Юрай Куцка си вкара автогол и оформи крайния резултат.

След успеха си Норич събра 16 точки и задмина Уотфорд на спасителната 17-ата позиция. „Стършелите“ вече са в опасната зона със своите 14 точки.