Валенсия игра добре, но не успя да се разпише

С тази точка Валенсия пропусна негативната си серия от две поредни загуби и събра 12 точки, които им отреждат деветото място

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Кадис и Валенсия завършиха наравно 0:0 в среща от 8-ия кръг на Ла Лига. Госите бяха по-добрият тим на терена и отправиха четири точни удара, но добрите изяви на Жеремиас Ледесма не позволиха да се стигне до попадение.

Всичко по-интересно в срещата се случи в продължението на първото полувреме и през втората част. Гостите имаха претенции за дузпа в самия край на първата част, когато Фал от Кадис докосна топката с ръка в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

Валенсия започна добре и само за 15 минути през второто полувреме Даниел Вайс на два пъти и веднъж Маркос Андре не успяха да отбележат след добри ситуации. Едва в последните минути отново се стигна до нова по-опасна ситуация пред Ледесма, но отново Вайс не успя да се разпише.

С тази точка Валенсия пропусна негативната си серия от две поредни загуби и събра 12 точки, които им отреждат деветото място. Кадис пък има 7 точки е на 14-о място в Ла Лига. “Прилепите” има сложна задача след паузата за националните отбори, когато гостуват на Барселона, а Кадис също ще пътува за Каталуния, но за да се изправи срещу Еспаньол.