Валенсия победи Бетис с 3:0

1 годинаФутбол 1 Симеон Кисьов

Валенсия постигна убедителна победа с 3:0 у дома над Бетис в двубой от 14-ия кръг на Ла Лига. Точни за „прилепите“ бяха Андре Алмейда, Уго Гиямон от дузпа и Джъстин Клуиверт, като по този начин хората на Дженаро Гатузо излязоха на 10-о място във временното класиране, където Бетис пропусна да излезе трети и така остава с 24 точки на 6-о място.

На „Местая“ домакините започнаха по-активно и в първия половин час пропуснаха две положения чрез Уго Дуро и Руи Силва.

В 31-ата минута пък Юнус Муса нацели напречната греда с шут от границата на наказателното поле.

Гостите отговориха с с удар на Вилиан Жозе, който бе отразен от Георги Мамардашвили.

Десетина минути след началото на втората част удар на Луис Енрике бе блокиран от футболист на „прилепите“, като в 61-ата минута съотношението на силите на терена се промени, след като Едгар Гонсалес бе отстранен от игра за втори жълт картон.

Това си пролича още в следващата ситуация, като в 63-ата минута Андре Алмейда вкара след невероятно изпълнен пряк свободен удар.

Десет минути преди края на редовното време съдията Мигел Анхел Ортис Ариас отсъди дузпа за домакините за фал на Алекс Морено срещу Джъстин Клуйверт. Зад топката застана Уго Гиямон, който не сгреши и покачи резултата на 2:0.

До края на срещата Валенсия натискаше, а хората на Мануел Пелегрини се бранеха. Те обаче нямаше какво да направят в третата минута на продължението, когато Хосе Луис Гая пусна топката към Клуйверт и нидерландецът с хладнокръвен изстрел оформи крайното 3:0 за Валенсия.