ВАСКО ДА ГАМА СПЕЧЕЛИ  КАМПЕОНАТО КАРИОКА

СЛЕД 12 ГОДИНИ ЧАКАНЕ ВАСКО ДА ГАМА НАЙ-ПОСЛЕ СПЕЧЕЛИ КАМПЕОНАТО КАРИОКА

9 годиниБразилейро 10 Телевизия Евроком

След 12 години чакане Васко да Гама най-после спечели   Кампеонато кариока . Отборът на Васко да Гама  взе победата и във втората среща с Ботафого, като този път го надви с 2:1 и триумфира с общ резултат 3:1.Няколко от мачовете за шампионските отличия в други щати бяха опръскани с кръв, след като фенове се биха жестоко. Доста запалянковци са приети в болницата, а има и материални щети. На стадион Маракана пред 60 хиляди зрители Васко да Гама излезе напред в резултата във 2-ата минута на добавеното време на първата част, когато Рафаел Силва беше точен. Диего Жардел изравни в 75-ата, а в 92-ата минута Жилберто донесе успеха на мореплавателите, които миналата бяха във втора бразилска дивизия. Ботафого пък за последно е печелил щатската титла през 2013-а година.