Верстапен спечели Гран при на Монако

Верстапен затвори двама от топ 10 с по една обиколка

11 месецаМоторни 10 Симеон Кисьов

Световният шампион Макс Верстапен с Ред Бул спечели убедително Гран при на Монако, кръг от Формула 1, след като затвори и двама пилоти от топ 10 с една обиколка разлика. Втори завърши Фернандо Алонсо (Испания) на около 28 секунди от победителя, а Естебан Окон (Франция) остана трети.

Това бе четвърта победа за Верстапен от шест кръга. Той е начело във Формула 1 със 144 точки, следван от съотборника му Перес със 105. Трети е Алонсо с 93.

Верстапен направи великолепен старт и влезе начело в първия завой, а след това започна да трупа аванс преди втория Алонсо.

В последната третина от състезанието над Монако заваля, което се оказа решаващо за успеха на Верстапен.

Нидерландецът влезе в бокса само веднъж, за да сложи средно твърди гуми, докато на Алонсо му се наложи да влиза два пъти за смяна на гуми.

В генералното класиране Верстапен е на върха със 144 точки, следва Серхио Перес със 105 и Фернандо Алонсо с 93, а Люис Хамилтън е четвърти с 69.