Виляреал би екзекутора на Тотнъм

Испанците решиха всичко през първата част

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Виляреал победи екзекутора на Тотнъм - Динамо (Загреб) с 2:1 като домакин в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа и след 1:0 в първата среща продължава напред.

Испанците пропуснаха да открият резултата в 26-ата минута, когато Самуел Чуквуезе удари гредата. Десет по-късно обаче Пако Алкасер откри резултата след негов пас.

Минути преди края на първата част Жерар Морено даде комфортен аванс на домакините (2:0).

След час игра двата тима си размениха по една голова опасност - Оршич за хърватите и Морено за испанците, за да се стигне до 74-ата минута, в която Бруно Петкович се разписа за Динамо и оформи крайното 2:1.

След гола Самуел Чуквуезе пропусна две възможности за Виляреал и резултатът остана непроменен.

В битка за финала "жълтата подводница" ще срещне Арсенал в два двубоя на 29 април и 6 май.