Виляреал попречи на Севиля да завоюва втора победа

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Виляреал и Севиля завършиха при равен резултат – 1:1, в мач от 6-ия кръг в Ла Лига. Оливър Торес откри резултата за гостите, а изравнителното попадение за „жълтата подводница“ бе дело на Алекс Баена.

След многоходова комбинация от състава на Севиля, топката достигна до Оливър Торес, който се разписа за 1:0.

В 27-ата минута Дани Парехо уцели горната греда след опасен удар от границата на наказателното поле.

Алекс Баена имаше възможност да изравни резултата в 50-ата минута, но ударът му бе спасен от Марко Демирович, който замени Боно на вратата на Севиля през второто полувреме.

Само минута по-късно Баена беше на правилното място в правилния момент, за да отбележи за 1:1.

В 67-ата минута имаше съмнение за игра с ръка на играч на Севиля в наказателното поле. Реферът обаче не показа бялата точка.

Девет минути преди края на мача, Алекс Телес отне опасно топката на опонент в наказателното поле. След преглед на VAR, съдията се обеди, че защитникът е играл чисто и дузпа няма.

Виляреал заема 6-о място във временното класиране в Ла Лига с актив от 11 точки, а Севиля остава 15-и с 5 точки.