Виляреал разкъса Йънг Бойс

На 2 ноември Виляреал и Йънг Бойс отново ще спорят, но на испанска земя

2 годиниФутбол 10 Симеон Кисьов

Отборът на Виляреал се поздрави с първи успех в завързаната група “F” на Шампионската лига и събра 4 точки - само с две по-малко от лидера Манчестър Юнайтед. Испанците надвиха Йънг Бойс с 4:1 като гости, след като показаха завидна успеваeмост при положенията си, което им липсваше на “Олд Трафорд” в миналия кръг. Отборът на Унай Емери трябваше да трепери до 88-ата, защото водеше само с 2:1 и едва удържаше швейцарския си противник. Тогава обаче се разписа Алберто Морено, а две минути по-късно точен беше и Самуел Чуквуезе. Йереми Пино в 6-ата и Жерард Морено в 16-ата бяха дали добра преднина на Виляреал, но в 77-ата Мешак Елиа намали и върна интригата.

Емери избра да промени схемата на тима си на такава с трима централни защитници и това се оказа успешен ход.

“Жълтата подводница” дръпна набързо с две попадения с глава. После играчите на Йънг Бойс натиснаха и дори удариха греда.

През второто полувреме домакините направиха три пропуска, за да се стигне чак до 77-ата, когато Елиа вкара за 1:2.

В края обаче съставът от Ла Лига успя да нанесе решаващия си удар на контраатака, добавяйки два гола за крайното 4:1 в своя полза.

На 2 ноември Виляреал и Йънг Бойс отново ще спорят, но на испанска земя.