Виляреал удължи негативната серия на Майорка

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Виляреал спечели с 3:0 домакинството си на Майорка от 22-рия кръг на Ла Лига. Головете за „жълтата подводница“ вкараха Ману Тригерос и Дани Парехо, а Франко Русо си вкара автогол.

За Майорка поражението е четвърто поредно в шампионата. Тимът е 17-и с актив от 20 точки, само на 2 от зоната на изпадащите. В същото време Виляреал се изкачи до шестата позиция със събрани 32 пункта.

Още преди почивката домакините до голяма степен решиха мача в своя полза с два безответни гола. В 12-ата минута Франко Русо пресече опасно подаване в наказателното поле, но прати топката в собствената си мрежа.

Виляреал удвои преднината си в 34-тата минута. Тогава Алфонсо Педраса комбинира с  Ману Тригерос, който отбеляза за 2:0.

„Жълтата подводница“ продължаваше да контролира събитията на терена и след почивката. Физическите сили постепенно напуснаха играчите на гостите, а Виляреал атакуваше в търсене на трети гол.

В 78-ата минута вратарят Леонардо Рикелме се намеси прекрасно и спаси много опасен удар на Алберто Морено.

В 86-ата минута задачата на Майорка се усложни многократно, а вечерта за Русо се превърна в кошмар. След като си вкара автогол, той събори Николас Джаксън в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа и му показа втори жълт, респективно червен картон.

Дани Парехо изпълни наказателния удар и не сбърка. Така той оформи крайния резултат в полза на домакините.

В добавеното време Майорка все пак беше близо до почетен гол, но Херонимо Рули спаси хубав удар на Родриго Баталия от границата на наказателното поле.

В ранния мач от съботната програма на Ла Лига Кадис победи с 2:0 като гост Леванте.