Втора победа за България на Евроволей след голяма драма

Нашите попиляха Чехия в първия гейм, загубиха следващите два и се измъкнаха от загуба в четвъртия

3 годиниВолейбол 18 Симеон Кисьов

България победи Чехия с 3-2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) във втората си среща от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол.

Мачът в Острава (Чехия) започна отлично за нашите и отборът ни поведе от първия сервис. Чехите отбелязаха първата си точка при 0:3, а втората им дойде при 1:7. Авансът на България постепенно растеше, стигна до 16 точки, за да се стигне до крайното 25:10. Българите бяха много по-добри от съперника през първата част, като особено ефективни бяхме на блок - 7:1 точки.

Чехите излязоха преобразени във втория гейм заради смяната на разпределителя си, а това доведе до по-висока успеваемост в атака. Домакините поддържаха разлика от точка-две от началото, за да се стигне до равенство 22:22. И тогава обаче българите не успяха да се преборят и загубиха частта с 23:25.

Третият гейм се разви по подобие на втория и чехите показаха зъби от самото начало. Разликата стана пет точки в тяхна полза при 10:5, а към края на частта набъбна до седем. Победата в гейма изглеждаше неизбежна и чехите я постигнаха с 25:18.

Четвъртият гейм не направи изключение от предходните два и домакините поведоха, а авансът им се увеличаваше с течение на мача. При пет точки преднина за съперника нашите стигнаха до равенство при 24:24, след което успяха да се преборят за успех в гейма с 26:24.

Решителната последна част започна с аванс за чехите, но българите бързо прекършиха устрема им и при 4:3 взеха инициативата. Преднината ни стигна до 4 точки и макар домакините да опитаха всичко до края, България взе мача с 15:11.

В първата си среща на Евроволей нашите победиха Черна гора с 3-0 (25:22, 25:17, 27:25) и към момента водим в класирането с 5 точки от два мача. Следват Чехия (4 точки от 3 мача) и Италия с три точки от 1 мач.