Япония победи Испания със спорен гол и спечели групата

След като в първия кръг надвиха Германия с 2:1 след обрат, днес "самураите" направиха абсолютно същото и срещу Испания, постигайки същия резултат и то отново след обрат

1 годинаФутбол 1 Симеон Кисьов

Япония съсече още един от фаворитите в група "Е" на Световното първенство. След като в първия кръг надвиха Германия с 2:1 след обрат, днес "самураите" направиха абсолютно същото и срещу Испания, постигайки същия резултат и то отново след обрат. "Ла Фурия" поведе чрез Алваро Мората в 11-тата минута и изглеждаше, че контролира мача. Японците обаче излязоха преобразени и в началото на втората част направиха пълен обрат за три минути чрез Рицу Доан в 48-ата и Ао Танака в 51-вата минута. Вторият гол обаче остави доста въпросителни, тъй като първоначално не бе зачетен, като изглеждаше, че топката е напуснала терена преди да бъде центрирана от Каору Митома. След намесата на ВАР обаче попадението бе признато и то се оказа решаващо. С тази победа Япония спечели групата с 6 точки, докато Испания също се промъкна напред от втората позиция.

Япония заложи на 3-4-3, като този път Ритцу Доан е сред резервите. Даичи Камада, Такефуса Кубо и Дайзен Маеда бе триото в предни позиции.

Луис Енрике бе направил няколко рокади в испанските стартови 11, като този път гласува доверие на Алваро Мората, който реализира срещу Бундестима в миналия мач. От първата минута в предни позиции действаше и Нико Уилямс, а на пейката вместо тях остнаха Феран Торес и Марко Асенсио. Родри пак бе централен защитник, но днес имаше за партньор Пау Торес.

Япония стигна до първата възможност в мача. В 8-ата минута азиатците се възползваха от грешка в отбраната на съперника, Джуня Ито се озова на добра позиция, но ударът му в близкия ъгъл мина покрай вратата.

Испания отговори с шанс пред Алваро Мората в 10-ата минута, който стреля с глава, но ударът му бе спасен с лекота от вратаря.

При втората си подобна възможност Мората не сгреши. В 11-ата минута Сесар Аспиликуета центрира към вратарското поле, където нападателят с глава порази вратата за 0:1.