Ювентус победи Салернитана с 3:0

Две греди и куп пропуски на сметката на торинския гранд

1 годинаФутбол 1 Симеон Кисьов

Ювентус победи Салернитана с 3:0 като гост в среща от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите започнаха по-мотивирано, но така и не създаваха чисти положения за гол.

В 25-ата минута Ханс Николуси Кавилия повали съперник в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Душан Влахович бе безкомпромисен и преодоля Гилермо Очоа за 1:0.

Сърбинът пропусна да се разпише още веднъж в 37-ата минута, след като шутира покрай гредата.

Юве стигна до второ попадение в края на първата част след удар от движение на Филип Костич за 2:0.

Само две минути след почивката бяха нужни на Душан Влахович, за да направи преднината на тима си класическа след удар отблизо (3:0).

Малко преди да изтече час игра Анхел ди Мария удари гредата, а две минути преди края същото стори и Мойс Кийн.

Така торинският гранд прекъсна серия от три поредни мача без успех в първенството и вече е на десета позиция на 30 точки зад лидера Наполи. Салернитана остава близо до изпадащите с 21 точки.