Ювентус с рутинна победа

Грандът засили бивш тим на Андре Гълъбинов към дъното

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Ювентус победи Дженоа с 2:0 у дома в среща от 16-ия кръг на Серия "А".

Хуан Куадрадо откри резултата с красив гол директно от корнер, при който топката прехвърли вратаря  Салваторе Сиригу и се спря в далечния му ъгъл за 1:0.

До края на полувремето Юве пропусна да удвои аванса си срещу бившия тим на Андрей Гълъбинов, като пропуски направиха Матайс де Лихт в 37-ата и Алваро Мората в 38-ата минута.

Испанският нападател се размина с попадение и в 53-ата минута, в която Сиригу за пореден път спаси тима си след грешката при гола за 1:0.

Това се случи и в 66-ата минута, когато Пауло Дибала засече топката, но стражът на Дженоа беше на мястото си.

Сиригу все пак капитулира за втори път в мача в 82-ата минута. Дибала се възползва от хубав пас на Федерико Бернардески и оформи крайното 2:0.

Ювентус измести Рома и Лацио в класирането и вече е на шестата позиция с две точки пред двата римски гранда, докато Дженоа е сред изпадащите с 10 точки.