Ювентус вкара три гола, но завърши 2:2 с Лацио

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Ювентус вкара три гола, но завърши 2:2 с  Лацио в двубой от 37-ия кръг на Серия А. Влахович даде аванс на "старата госпожа", а Мората удвои преднината им в 36-ата минута. В 51-ата обаче Алекс Сандро си отбеляза автогол, а в добавеното време Сергей-Милинкович Савич се разписа за 2:2.

Това бе последният домакински мач на Пауло Дибала с екипа на торинци. Аржентинецът си тръгва след края на сезона, а в последния кръг "бианконерите" гостуват на Фиорентина.

Първата по-добра ситуация в двубоя бе за Лацио, когато в 5-ата минута Данило Каталди с изстрел от воле уцели левия страничен стълб.

Пет минути след това обаче Юве поведе в резултата. Алваро Мората намери Душан Влахович непокрит в наказателното поле и сърбинът прати топката във вратата на Стракоша.

Още преди края на първата част домакините удвоиха преднината си. В 36-ата минута Мората овладя топката след пас на Куадрадо и с прецизен удар матира стража на Лацио.

Втората част започна по-зле за Ювентус. В 51-ата минута Алекс Сандро се опита да изчисти топката след центриране от корнер, но вместо това я прати в собствената си врата.

В 70-ата минута Мойс Кийн получи от Бернардески, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

В 96-ата минута Сергей Милинкович Савич донесе точката на Лацио.