Лудогорец  победи Черно море с 3:1

"Моряците" загубиха от шампионите с 1:3 в Каварна

Черно море загуби от шампиона Лудогорец с 1:3 в среща от предпоследния 35-и кръг на Първа лига.
Срещата в Каварна премина в темпо, привично за контрола, а треньорът на гостите Георги Дерменджиев даде шанс за изява предимно на юноши. В състава на гостите имаше десетима българи и само един чужденец - Игор Пластун. Домакините също бяха заложили на експериментален състав.
Още във 2-ата минута Минчев отправи удар с глава и топката се отби от гредата на вратата на Лудогорец. „Моряците” все пак поведоха с гол на Марек Кузма (4) след подаване на Георги Илиев.
„Орлите” изравниха с попадения на Игорс Пластун (16) с глава след центриране от корнер. Дебютантът за шампионите Кристиян Григоров (32) направи обрата пълен, разписвайки се също с глава.
С последния удар преди почивката Кристиян Димитров (45) направи резултата 1:3, а този гол се оказа и последен в мача.
През втората част срещата се доиграваше в спокойно темпо, а в 86-ата минута  Денислав Александров се измъкна от отбраната на Черно море и пропусна страхотен шанс да вкара гол. Сукуп се намеси в последния момент и изчисти топката малко пред голлинията.