АТЛЕТИК БИЛБАО ПОБЕДИ БАРСЕЛОНА С 2:1

БАРСА ЗАПОЧНА ГОДИНАТА С ИЗДЪНКА

Атлетик Билбао показа характер и победи Барселона с 2:1 в първи 1/8-финален двубой за Купата на Испания, игран на стадион "Сан Мамес".Баските нанесоха двоен удар в рамките на три минути в средата на първото полувреме, когато Ариц Адурис откри резултата с глава, а след това подаде на Инаки Уилямс, разписал се с мощен изстрел.В добавеното време на първата част реферът Борбалан удари рамо на Атлетик, подминавайки нарушение срещу Неймар в наказателното поле.Още в началото на второто полувреме Лионел Меси намали резултата от пряк свободен удар и Барса се активизира, а десетина минути преди края домакините останаха с 9 души заради червени картони на Гарсия и Итураспе.Барса натисна здраво, но не успя да изравни, като в добавеното време Меси нацели страничната греда. Реваншът е след една седмица на стадион "Ноу Камп".