Челси победи Бърнли с 4:0

Лондончани смазаха Бърнли като гост

Челси победи с 4:0 като гост Бърнли в мач от Висшата лига, а успехът донесе рекорд на мениджъра Маурицио Сари. Той записа най-дълга серия без загуба за нов мениджър в Премиър лийг - 10 мача. Алваро Мората, Рос Баркли, Вилиан и Рубен Лофтъс-Чийк се разписаха за "сините", които бяха без голямата си звезда Еден Азар.Челси поведе в резултата в 22-ата минута. Баркли пусна много добър извеждащ пас към Мората, който с едно докосване пусна топката покрай стража на домакините - 0:1.В 56-ата минута Рос Баркли удвои аванса на гостите след много прецизен изстрел от около 25 метра, с който прати топката в ъгъла.  Шест минути след това Вилиан стреля от идентична позиция, отбелязвайки трети гол за Челси. Във втората минута на добавеното време Лофтъс-Чийк се разписа с удар отблизо, с което оформи крайния резултат.Челси е на второ място - на две точки зад лидера Ливърпул и на една пред шампиона Манчестър Сити, който утре гостува на Тотнъм.